Joburi in domeniul bancar

Procredit Bank » Analist Credite IMM

(job inactiv)

Locatie: Alexandria

Data adaugarii: 2011-11-02

Responsabilitati
Principalele responsabilitati:

•Informarea si consilierea clientilor IMM privind gama de produse si servicii bancare oferite de catre Banca
•Intocmirea analizei de credit in baza solicitarilor de credit
•Monitorizarea clientilor IMM pe tot parcursul derularii produselor de credit pe care acestia le au, asigurand inclusiv detectarea timpurie a riscului de credit
•Gestionarea solicitarile clientilor IMM existenti, legate de produsele de creditare pe care acestia le au in derulare
•Administrarea creditelor acordate clientilor IMM, care inregistreaza intarzieri la plata ratelor de credit

Cerinte
•Studii superioare economice
•Experienta in domeniul consilierii clientilor IMM si/sau in analiza economica a acestora reprezinta un plus
•Abilitati de comunicare si de inter-relationare
•Atentie, rigurozitate si responsabilitate
•Bune cunostinte de utilizare PC
•Permis conducere

Expira la: 2011-11-15

Joburi active in domeniul bancar