Joburi in domeniul bancar

BCR » Supervizor

(job inactiv)

Locatie: Bucuresti

Data adaugarii: 2011-05-21

Biroul Analiza Credite Nenominalizate III - Departamentul Control Credite Simple-Directia Operatiuni Retail

Responsabilitati
Responsabilitati specifice:

Asigura supervizarea activităţii de verificare si analiza a documentelor prezentate de clientii care solicita produse de creditare;
Colaboreaza la elaborarea reglementarilor interne specifice domeniului de activitate;
Identifica posibilitatile de imbunatatire a randamentului echipei si face propuneri de modificare a procedurilor legate de creditarea clientilor retail ;
Coordoneaza primirea, analiza si oferirea solutiilor pentru rezolvarea solicitarilor de credit de complexitate ridicata;
Coordoneaza generarea rapoartelor cu privire la numarul de aplicatii analizate lunar, pe fiecare tip de credit, timpul mediu de raspuns, timpul alocat pe fiecare stadiul al solicitarilor de credit;
Participa, impreuna cu echipele stabilite, la realizarea proiectelor conexe activitatii biroului;
Transmite raportari privind rezultatele activitatilor desfasurate in cadrul echipelor conducerii biroului, departamentului si la cerere altor departamente din cadrul Directiei Operatiuni Retail sau celorlalte directii din banca;
Stabileste obiective zilnice pentru fiecare echipa (pentru birourile care sunt organizate pe echipe);
Asigura o alocare optima a resurselor;
Asigura monitorizarea permanenta a volumelor de activitati si repartizarea in conformitate catre salariatii compartimentului;
Participa in procesul de recrutare a personalului
Evalueaza performantele salariatilor din compartimentul pe care il coordoneaza.

Cerinte
Cerinţe post

Studii superioare de lunga durata: economice /juridice/tehnice/de alta specialitate si cursuri de specializare corespunzator cerintelor locului de munca sau superioritate de scurta durata: colegiul bancar/economice si cursuri de specializare;

Vechime in specialitate: minima de 2 ani, din care: in institutii financiar-bancare 2 ani;

Limba engleza - nivel mediu

Cunostinte tehnice si de afaceri

Produsele si serviciile oferite de BCR
Reglementarile legale in domeniul bancar (norme, instructiuni, regulamente specifice sferei proprii de activitate);
Procedurile de lucru, fluxurile operationale specifice activitatii
Tehnici de comunicare si negociere
Cunoasterea politicilor/planurilor bancii
Aplicatiile informatice specifice domeniului de activitate

Expira la: 2011-06-21