Joburi in domeniul bancar

BNR » controlor tezaur

(job inactiv)

Locatie: Sucursala Municipiului Bucuresti

Data adaugarii: 2011-01-21

Departament
Serviciul Casierie

Responsabilitati
Responsabilităţile postului:

•verificarea evaluării bancnotelor deteriorate şi/sau susceptibile a fi false primite pentru expertizare;
•întocmirea documentaţiei pentru acţiunile de distrugere bancnote în sistem off-line şi de monede metalice la terţi;
•deţinător de chei la gestiunile de bancnote şi monede;
•analiza, redactarea şi finalizarea propunerilor de investiţii de mijloace fixe, obiecte de inventar, reparaţii şi modernizări pentru activitatea de casierie;
•responsabil în aplicaţia Cash Management.

Cerinte
Condiţii de înscriere la concurs:

•studii superioare economice de lungă durată;
•experienţă în sistem bancar de minimum 3 ani;
•cunoştinţe de operare în domeniul informatic, (editare texte, tabele, utilizare internet, etc.);
•cunoaşterea limbii române;
•cunoaşterea limbii engleze;
•abilităţi de comunicare şi, respectiv de lucru în echipă;
•spirit organizatoric;
•capacitate de asimilare rapidă a informaţiei;
•rezistenţă şi capacitate de concentrare în condiţii de stres;
•stare de sănătate corespunzătoare desfăşurării activităţii, aspect dovedit prin adeverinţă medicală;
•să nu aibă desfaceri ale contractului de muncă din motive imputabile salariatului în ultimii 5 ani de activitate;
•să nu aibă angajaţi în bancă soţul/soţia, părinţi, copii, fraţi/surori, alte rude sau afini până la gradul II inclusiv;
•să nu aibă înscrieri în cazierul judiciar;
•să nu fi participat la mai mult de trei concursuri în Banca Naţională a României, centrală plus sucursale, pe un post care presupune aceeaşi activitate

Expira la: 2011-02-04