Joburi in domeniul bancar

BNR » referent de specialitate

(job inactiv)

Locatie: BNR CENTRALA

Data adaugarii: 2011-04-20

Departament
Direcţia Patrimoniu şi Investiţii, Serviciul investiţii

Responsabilitati
Responsabilităţile postului:

* urmăreşte respectarea legislaţiei şi a regulamentelor în vigoare referitoare la realizarea sarcinilor ce-i revin;
* întocmeşte documentaţia tehnică pentru lucrările repartizate, în vederea demarării procedurilor de achiziţii, în conformitate cu legislaţia în vigoare;
* participa la analiza ofertelor primite, in cadrul comisiei de evaluare a ofertelor, numita prin Ordin al Guvernatorului BNR;
* urmăreşte lucrările încredinţate şi termenele de execuţie stipulate în contracte şi calculează penalizări când este cazul;
* întocmeşte documentele de acordare a avansurilor conform clauzelor contractuale şi urmăreşte recuperarea lor prin situaţiile de lucrări sau conform clauzelor contractuale;
* urmăreşte încadrarea lucrărilor in valorile aprobate prin Programul de Investitii;
* urmareste executia, centralizeaza si vizeaza situatiile de plata, raspunde de cantitatea si calitatea lucrarilor;
* verifica documentele de decontare a cheltuielilor si raspunde de exactitatea calculelor;
* participă la întocmirea Programului anual de achizitii din fonduri de Investitii;
* intocmeste situatii privind realizarea obiectivelor de Investitii;
* înscrie obiectivele în programul de investitii şi înregistrează valorile realizate pentru contractele finalizate;
* participa la receptia lucrarilor in cadrul comisiilor de receptie.

Cerinte
Condiţii de înscriere la concurs:

* studii superioare tehnice, absolvent al Facultatii de Instalatii (specializarea - instalatii), absolvite cu examen de licenţă (minimum nota 8,00);
* cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională (engleză, franceză sau germană) - nivel mediu;
* vechime în specialitate, în studii superioare – minimum 10 ani;
* atestare diriginte santier;
* cunoştinţe de operare pe calculator - nivel avansat (Word, Excel, Internet);
* apt de muncă, aspect dovedit prin adeverinţa medicală;
* să nu i se fi desfăcut contractul de munca din motive care ţin de persoana salariatului în ultimii 5 ani de activitate profesională;
* să nu aibă angajaţi în bancă soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile, alte rude sau afini până la gradul II inclusiv;
* să nu aibă înscrieri în cazierul judiciar;
* să nu fi participat la mai mult de trei concursuri în BNR (centrală sau sucursale) pe un post care presupune aceeaşi activitate.

Expira la: 2011-05-03