Joburi in domeniul bancar

BRD » Coordonator proiect senior

(job inactiv)

Locatie: Bucuresti

Data adaugarii: 2011-06-01

Departament
Proiecte si Organizare

Responsabilitati
Principalele responsabilităţi:

- Business analyst pe perimetrul aplicatiilor ORACLE eBusiness Suits : suita Finacial (GL, FA) si suita Procurement (PO, Inventory, iProcurement);
- Participa la proiectele de implementare de noi functionalitati pe perimetrul Financial si Procurement;
- Analizeaza cerintele business ale utilizatorilor, si le transpune in caiete de sarcini functionale;
- Asigura interfata dintre utilizatorii business si departamentul IT, asigurandu-se de buna intelegere a caietelor de sarcini la nivel IT;
- Defineste scenariile de teste functionale (de omologare), in colaborare cu utilizatorii business, si deruleaza impreuna cu acestia teste de omologare functionala.

Cerinte
Experienţă profesională:

- Experienta in gestiunea proiectelor de implementare de solutii IT (participarea la proiecte de implementare a solutiilor Oracle eBusines Suite reprezinta un avantaj);

Profilul candidatului:
- Cunostinte de utilizare a modulelor ORACLE eBusiness Suits (PO, Inventory, iProcurement, Fixed Assets, GL), eventual experienta in implementarea acestor module;
- Cunostinte operare PC (Windows, MS Office: Powerpoint, Excel, Acces)– nivel mediu/avansat;
- Notiuni de contabilitate generala (furnizori);
- Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitatea de a urmari fazele unui priect;
- Abilitatea de a propune si adopta solutii noi din domeniul sau de activitate

Expira la: 2011-07-01

Joburi active in domeniul bancar