Joburi in domeniul bancar

BNR » referent resurse umane

(job inactiv)

Locatie:

Data adaugarii: 2014-11-03

Departament
Resurse umane

Domeniu
Banci

Responsabilitati
Atribuţiile principale ale postului

- elaborarea şi aplicarea unor proceduri care să reflecte politicile conducerii cu privire la activitatea de recrutare şi de administrare a relaţiilor de muncă;

- elaborarea şi utilizarea metodelor şi instrumentelor specifice activităţii de resurse umane pentru asigurarea unei corelaţii corecte a numărului şi calificării profesionale a personalului cu structura organizatorică aprobată şi cu atribuţiile ce revin Băncii Naţionale a României;

- participarea la planificarea şi derularea procesului de recrutare şi selecţie în cadrul Băncii Naţionale a României.

Cerinte
Studii şi experienţă

- studii superioare absolvite cu examen de licenţă în domeniul științelor economice;
- studii de master absolvite cu examen de disertaţie;
- experienţă profesională de minimum 2 ani pe funcţii cu studii superioare;
- cunoştinţe în domeniul utilizării computer-ului (pachetul Microsoft Office şi Internet);
- cunoaşterea limbii engleze.

Competenţe comportamentale

- orientare către performanţă;
- comunicare eficientă;
- cooperare;
- integritate organizaţională;
- managementul relaţiilor strategice.

Alte condiţii de înscriere la concurs

- postul pentru care optează să nu fie într-o structură organizatorică în care soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile candidatului să fie salariaţi sau să nu fie într-o relaţie ierarhică şi/sau funcţională cu postul ocupat de soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile candidatului. Relaţia dintre posturi este analizată de către Direcţia Resurse Umane care aprobă participarea candidatului la concurs;

- să nu fi participat în ultimii doi ani anterior datei de desfăşurare a concursului la mai mult de trei concursuri în Banca Naţională a României, centrală plus sucursale regionale şi agenţii, pe un post care presupune aceeaşi activitate.

Expira la: 2014-11-14