Joburi in domeniul bancar

BNR » asistent director Resurse Umane

(job inactiv)

Locatie:

Data adaugarii: 2011-05-25

Responsabilitati
Responsabilităţile postului:

organizează din punct de vedere administrativ activitatea direcţiei;
redactează documente oficiale şi diverse materiale specifice direcţiei, atât în limba română, cât şi în limba engleză;
asigură necesarul administrativ pentru organizarea întâlnirilor la care participă reprezentanţii Direcţiei Resurse Umane (rezervare sală, protocol, primire invitaţi, etc.);
asigură comunicarea internă atât la nivelul direcţiei, cât şi între direcţii şi alte structuri organizatorice ale BNR;
întocmeşte situaţii administrative aferente direcţiei;
centralizează şi transmite mai departe răspunsurile/lucrările direcţiei aferente solicitărilor cu caracter administrativ;
asigură condiţiile necesare şi elaborează documentaţia aferentă deplasărilor conducerii direcţiei (rezervări, formulare de înregistrare, note mandat, note de deplasare, etc);
oferă suport personalului direcţiei în privinţa sarcinilor cu caracter administrativ.

Cerinte
Condiţii de înscriere la concurs:

studii superioare absolvite cu examen de licenţă;
cunoştinţe de operare a calculatorului (MS Office);
cunoaşterea aprofundată a limbii române;
cunoaşterea limbii engleze (cunoaşterea unei alte limbi de largă circulaţie internaţională, constituie un avantaj);
să fie apt de muncă, aspect dovedit prin adeverinţa medicală;
să nu i se fi desfăcut contractul de munca din motive care ţin de persoana salariatului în ultimii 5 ani de activitate profesională;
postul pentru care optează să nu fie într-un serviciu/direcţie/compartiment din bancă al cărui conducător/subordonat să fie soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile, candidatului;
să nu aibă înscrieri în cazierul judiciar;
să nu fi participat în ultimii doi ani anterior datei de desfăşurare a concursului la mai mult de trei concursuri în Banca Naţională a României, centrală plus sucursale regionale şi agenţii, pe un post care presupune aceeaşi activitate.

Expira la: 2011-06-25

Joburi active in domeniul bancar