Joburi in domeniul bancar

BNR » Dezvoltatori-programatori IT

(job inactiv)

Locatie: Bucuresti

Data adaugarii: 2014-09-28

Direcţia Servicii Informatice, Serviciul sisteme informatice

Domeniu
IT

Responsabilitati
Atribuţiile principale ale postului

- dezvoltarea sau reproiectarea aplicaţiilor informatice conform specificaţiilor funcţionale detaliate;

- reproiectarea aplicaţiilor informatice dezvoltate intern sau dezvoltate de furnizori externi, în situaţiile în care cerinţele funcţionale sau evoluţia tehnologiilor în domeniu impune acest lucru;

- furnizarea serviciilor de suport informatic de nivel doi şi a asistenţei tehnice pentru asigurarea disponibilităţii şi bunei funcţionari a aplicaţiilor informatice integrate în sistemul informatic al instituţiei;

- administrarea tehnică a sistemelor informatice;

- colaborarea la selecţionarea produselor IT sau serviciilor de pe piaţă, în vederea achiziţionării.

Cerinte
Studii şi experienţă

- studii superioare absolvite cu examen de licenţă la una din următoarele instituţii de învăţământ: Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei sau echivalent, Facultatea de Inginerie Electrică sau echivalent, Facultatea de Automatică şi Calculatoare sau echivalent, Facultatea de Matematică şi Informatică sau echivalent, Facultatea de Cibernetică, Statistică şi Informatică Economică sau echivalent;

- experienţă în domeniul IT pe posturi cu studii superioare reprezintă un avantaj;

- cunoştinţe privind sisteme de gestiune a bazelor de date relaţionale: experienţă în utilizarea limbajului de interogare SQL şi a extensiei procedurale PL/SQL;

- cunoştinţe privind dezvoltarea aplicaţiilor de baze de date client-server şi multi-tier;

- cunoştinţe privind utilizarea instrumentelor de dezvoltare Oracle Forms şi Oracle Reports 10g şi 11g şi Oracle Application Express (APEX) 4.0;

- cunoştinte de Java şi framework-uri de dezvoltare pentru aplicaţiile J2EE, de datawarehouse si Business Intelligence pe platforma Oracle reprezintă un plus;

- cunoaşterea limbii engleze.

Vezi detalii aici

Expira la: 2014-10-07