Pachetul Primul An Gratuit de la Banca Transilvania vine cu un beneficiu nou pentru antreprenori: posibilitatea de a completa online, prin SOLO, Declarația unică pentru ANAF, anunta banca intr-un comunicat, in care adauga:
PFA-urile și SRL-urile care lucrează cu BT beneficiază de acest serviciu gratuit în primul an datorită parteneriatului dintre Banca Transilvania și SOLO Fintech, companie care oferă servicii 100% digitale pentru administrarea unui PFA.
Declarația unică este formularul prin care PFA-urile și acționarii SRL-urilor își declară câștigurile și, pe baza acestora, impozitul și contribuțiile sociale.
Pașii necesari pentru a beneficia de serviciul SOLO:
– Accesarea platormei www.solo.ro;
– Completarea datelor de contact;
– Completarea informațiilor despre venituri;
– Descărcarea declarației unice generate de SOLO și încărcarea acesteia în Spațiului Virtual Privat de pe site-ul ANAF.
SOLO este primul serviciu complet digital de administrare a unui PFA, de la înființare până la facturare, contabilitate și depunerea tuturor declarațiilor.
Peste 50.000 de clienți ai Băncii Transilvania au Pachetul Primul An Gratuit, care înseamnă comisioane zero la o serie de operațiuni bancare pentru clienții cu firme aflate la început de drum.
După un an, Pachetul Primul An Gratuit se transformă automat în Pachetul Nelimitat, care cuprinde tranzacții nelimitate în rețeaua BT și la care clientul poate adăuga extraopțiuni, în funcție de numărul de operațiuni pe care îl face lunar în orice valută.
Nu există comentarii pentru această știre.
Patria Bank (BVB: PBK), bancă românească orientată spre susținerea companiilor antreprenoriale locale, listată pe Piața Reglementată a Bursei de Valori București, anunță semnarea unui contract de furnizare de energie din... detalii
BT Capital Partners (BTCP), cel mai mare intermediar de pe piața de capital din România, a înregistrat, începând cu luna aprilie 2026, un număr record de investitori noi, peste 15.000,... detalii
Unicredit consideră că decizia Consiliului Concurenței privind ROBOR este injustă și nefundamentată, anunță banca: În contextul în care Consiliul Concurenței a anunțat ieri decizia luată după audierea băncilor, reprezentanții UniCredit Bank... detalii
BRD, una dintre cele 10 bănci amendate de Consiliul Concurenței în cazul ROBOR, a transmis un comunicat în care anunță că va contesta decizia, menționând că banca a respectat regulile... detalii
Experium, o platformă online dedicată experiențelor turistice, premiată de BCR
BT este banca preferată a tinerilor, conform unui studiu
Cont online gratuit și aplicație bancară pentru copii la CEC Bank
Test de educație financiară pe site-ul BCR.ro
Revolut va avea 100 de milioane de clienți în 2027
Carduri cu Cupa Mondială de Fotbal 2026 emise de BCR în ediție limitată
Banca Transilvania obține un rating ESG bun
Banca Transilvania, în topul celor mai valoroase branduri românești
Aplicația BT Pay, apreciată de românii din diaspora
Ratingul Banca Transilvania, cu o treaptă peste ratingul de țară