BANCI | Cariera

Luca Victor Rogojanu, desemnat Director General Adjunct, coordonator al Diviziei de Creditare si Administrare Risc la OTP Bank

Trimite stirea unui prieten
Nume *
E-mail *
E-mail prieten *
Mesaj
Cod validare * Turing Number
Tastati codul din imagine (doar cifre)
195.154.184.126

Autor: Bancherul.ro
2022-12-05 18:33

Luca Victor Rogojanu

Luca Victor Rogojanu a fost desemnat Director General Adjunct (DCEO) și coordonator al Diviziei de Creditare și Administrare Risc din cadrul OTP Bank România, anunta banca intr-un comunicat, in care adauga:

Numirea a fost realizată în urma aprobării oficiale emise de către Banca Națională a României. Sub coordonarea sa, Divizia Creditare şi Administrare Risc contribuie la asigurarea stabilității financiare şi controlul riscurilor asociate activității OTP Bank România.

„Activitatea Diviziei de Creditare și Administrare Risc are un rol esențial în politica de business și de prudențialitate a băncii, cu atât mai mult în contextul macroeconomic și internațional actual, în care impactul diferiților factori generează constant o gamă variată de efecte neprevizionate. Alături de colegii mei, avem obiectivul de analiză și prevenire a acestor riscuri, pentru consolidarea și asigurarea continuității activității băncii. O prioritate pentru noi este și integrarea principiilor de sustenabilitate în strategia de dezvoltare a organizației”, a declarat Luca Victor Rogojanu.

Luca Rogojanu are o experiență de 20 de ani în domeniul bancar, cu o orientare puternică și specializare pe zona de risc și de administrare a riscurilor. Și-a început carierea ca inspector de supraveghere bancară în cadrul BNR, după care a activat în mai multe roluri de manager de risc sau coordonator de divizie. Anterior, el a lucrat în echipa OTP Bank ca Director al Direcției Administrarea Riscurilor.

În privința pregătirii academice, el este doctor în economie, a urmat un program de MBA în cadrul Central European University și este dublu licențiat, în economie și drept. De asemenea, a urmat cursuri de pregătire și perfecționare la Federal Reserve Bank (New York), Deutsche Bundesbank sau Banca Națională a Poloniei.

Despre OTP Bank

OTP Bank România este subsidiara OTP Group, o bancă universală cu o prezență foarte bună în Europa Centrală și de Est, care oferă soluții financiare complete, fiind activă atât în segmentul retail, cât și corporate. Din 2019, OTP Bank trece printr-un amplu proces de transformare, prin care își propune să crească semnificativ pe segmentele de business și, de asemenea, să creeze o experiență mai bună pentru clienți.

Având o echipă în continuă creștere, care îmbrățișează schimbarea și își valorifică potențialul, OTP Bank România construiește o cultură a încrederii la fiecare nivel al organizației. Banca ocupă locul 9, după active, în clasamentul jucătorilor bancari din România, potrivit ultimelor date BNR. În România, membrii Grupului OTP sunt: OTP Bank România, OTP Consulting, OTP Leasing, OTP Asset Management, OTP Factoring, OTP Advisors și Fundația OTP Bank România.

Taguri: OTP Bank  banca  

Comentarii



Adauga un comentariu
Nume *:

E-mail *:
(nu se afiseaza pe site)
Subiect:
*
Comentariu:

Turing Number

Tastati codul din imagine (doar cifre)  



Adauga un comentariu folosind contul de Facebook

Alte stiri din categoria: Cariera



Mircea Busuioceanu, in conducerea ARB

Adunarea Generală a Asociației Române a Băncilor (ARB) reunită în ședință astăzi, 10 ianuarie 2023, a votat noua componență a Consiliului Director ca urmare a completării unui post vacant de membru, anunta ARB intr-un comunicat, in care adauga: Conducerea detalii

Mihaela Ionita este noul director de resurse umane al ING Bank Romania

Mihaela Ioniță se alătură echipei ING Bank România începând cu data de 1 ianuarie 2023, urmând să preia poziția de Director de Resurse Umane și membru în Comitetul Executiv al băncii, anunta banca intr-un comunicat, in care detalii

Luca Victor Rogojanu, desemnat Director General Adjunct, coordonator al Diviziei de Creditare si Administrare Risc la OTP Bank

Luca Victor Rogojanu a fost desemnat Director General Adjunct (DCEO) și coordonator al Diviziei de Creditare și Administrare Risc din cadrul OTP Bank România, anunta banca intr-un comunicat, in care adauga: Numirea a fost realizată în urma aprobării oficiale emise de detalii

Până în 25 noiembrie se poate aplica pentru patru burse de 32.000 de euro, la Transilvania Executive Education MBA

 În 17 noiembrie, începând cu ora 18.30, va avea loc Q&A Session online  Valoarea totală a burselor este de 32.000 de euro  Cursurile încep în 15 februarie 2023 Transilvania Executive Education (TEE), Banca Transilvania (BT) și EVERGENT Investments, în parteneriat cu Republica.ro, au dat startul unei competiții în cadrul căreia vor fi oferite patru burse parțiale de studiu în valoare totală de 32.000 de euro, la TEE Executive MBA - Management General, anunta banca intr-un comunicat, in care adauga: Programul este 100% britanic, iar diploma de absolvire este oferită de Universitatea Buckingham. Candidații trebuie să aibă cel puțin trei ani de experiență detalii

 



 

Ultimele Comentarii

  • loan lender

    Salutare tuturor, iată o ofertă de împrumut accesibilă, care vă va schimba viața pentru ... detalii

  • Dobanda

    TBI este IFN, Marius, nu ... detalii

  • Lipsa card

    Deși mi s a oprit 30 de lei nu a ajuns cardul fizic comandat.nu mi se pare în regula sa plătesc ... detalii

  • Instant

    Ing este din 21 martie 2023 membru Instant. Revolut nu este. Platile din Revolut in Ing intrau mai ... detalii

  • Inselaciune

    Și eu am fost înșelat tot de aceasta zis ... detalii