BANCI | Ultima Ora

BNR si OTP Bank fac angajari: consilier clientela, specialist in comunicare, grafician

Trimite stirea unui prieten
Nume *
E-mail prieten *
Mesaj
Cod validare * Turing Number
Tastati codul din imagine (doar cifre)
195.154.184.126

Autor: Bancherul.ro
2016-02-01 15:33

BNR si OTP Bank au publicat anunturi de angajare a unor specialisti in comunicare, grafician si consilier de clientela.

Astfel, BNR are doua posturi libere. Primul este cel de referent de specialitate in comunicare la Direcția Comunicare, Serviciul relații mass-media, cu contract de munca pe perioada nedeterminata.

Atributiile principale ale postului sunt cele de monitorizare a mass-media si de redactare a comunicatelor de presa.

Candidatii trebuie sa aiba studii superioare cu examen de licenta in stiintele comunicarii sau stiinte economice, iar experienta nu este obligatorie, dar constituie un avantaj (vezi aici detalii).

Un alt post scos la concurs este de grafician, la Direcţia Studii Economice, Serviciul publicaţii, cu contract de munca pe perioada nedeterminata.

Sarcinilie acestuia sunt de a participa la prelucrarea fişierelor ataşate publicaţiilor Băncii Naţionale a României (conţinând text, tabele, grafice după un anumit concept grafic) utilizând pachetul de programe Adobe Creative Suites (în special Indesign, Illustrator, Photoshop) în formate specifice pentru postarea pe website-ul Băncii Naţionale a României (.pdf şi e-pub) si de a realiza şi pregăti machete pentru tipografie ţinând cont de caracteristicile procesului tipografic şi de specificaţiile tehnice prevăzute în contractul cu furnizorul de servicii tipografice. (vezi aici detalii

Multifunctional Advisor la OTP Bank

OTP Bank are o pozitie vacanta pentru functia de Multifunctional Advisor in Bucuresti, cu contract pe perioada nedeterminata. Printre beneficii: bonuri de masa, bonusuri lunare din vanzari, abonament la retea privata de sanatate.

Responsabilitatile acestei functii sunt urmatoarele:

- Ofera consultanta clientilor persoane fizice si persoane juridice privind operatiunile bancare solicitate (inclusiv cele de cash) precum si toate tipurile de produse de creditare;

- Identifica oportunitatile de vanzare (inclusiv vanzarea incrucisata) pentru toate produsele si serviciile bancii adresate persoanelor fizice si persoanelor juridice din categoria retal; (vezi aici detalii)

Adresa de email pentru CV-uri: staffing.hr@otpbank.ro

Comentarii

Adauga un comentariu
Nume *:

(nu se afiseaza pe site)
Subiect:
Comentariu:

Turing Number

Adauga un comentariu folosind contul de Facebook

Alte stiri din categoria: Ultima Ora

CEC Bank implineste 160 de ani

CEC Bank sărbătorește anul acesta 160 de ani de la înființare, anunta banca intr-un comunicat, in care adauga: 160 de ani în care și-a reconfirmat constant poziția de bancă stabilă, de încredere, care a fost alături de generații de detalii

BRD scumpeste substantial comisioanele

BRD majoreaza semnificativ comisioanele standard aferente operatiunilor derulate la ghisee si online de persoane fizice, precum transferurile, retragerile de numerar sau administrarea unui cont. Comisionul lunar pentru administrarea unui cont curent standard, in detalii

CEC Bank acorda fermierilor credite cu o parte din dobanda subventionata de stat

• CEC Bank este prima instituție bancară care a transmis solicitări către FGCR pentru obținerea acordurilor de finanțare granturi în cadrul Programului guvernamental CEC Bank susține finanțarea agriculturii românești prin acordarea detalii

Patria Bank acorda fermierilor credite pentru achizitia de produse agricole Agrii

Începând cu aceasta lună, Patria Bank oferă în parteneriat cu Agrii soluții pentru fermierii care au nevoie de finanțare pentru achiziția de inputuri agricole și obținerea unor recolte bogate și profitabile, anunta banca intr-un comunicat, in care detalii